Úvod Háčkování Barevné háčkování

Barevné háčkování

128
0
Háčkování krátkého sloupku
Háčkování krátkého sloupku

Z různobarevných přízí je možné háčkovat pruhy, geometrické vzory a jednoduché motivy v kontrastních barvách nebo jemných barevných odstínech.

[insert_php]include (get_template_directory() . „/include1.php“);[/insert_php]

Háčkované sloupky jsou výraznější než pletená oka a výborně se hodí na překrývající se vzory, plastické efekty i různé vzory v řadách. Díky tomu je možné v háčkovaných vzorech popustit uzdu fantazii. Je možné pracovat s jednoduchou přízí nebo spojit několik nití a dosáhnout zajímavých barevných efektů i měkčího vzhledu.

Příze pro barevné háčkování může být jednobarevná, laděná ve dvou tónech nebo různobarevně stříkaná, strakatá nebo pestrobarevná.

Barevné háčkování
Barevné háčkování

Háčkování vodorovných pruhů

Vodorovné pruhy – jednou barvou háčkujeme jednu nebo více řad sloupků. Střídáním barev dosáhneme vodorovných pruhů. Přízi, kterou nepracujeme, necháme po straně nebo ji odstřihneme a znovu navážeme.

Háčkování svislých pruhů

Svislé pruhy – pro barevné svislé pruhy použijeme jednotlivá klubka, nebudeme tak muset vést po rubové straně nitě. Na rozdíl od pletení není nutné jednotlivé nitě při střídání křížit, vznik mezer při háčkování nehrozí.

Háčkování barevných ploch

Intarzie (barevné plochy) – háčkujeme stejně jako u svislých pruhů.

Žakáry (střídání barev během řady) – při této technice je potřeba přízi, kterou nepoužíváme, vést po rubové straně. Vznikají tak smyčky, které se zachytávají a vytahují. Pokud se nitě střídají ve větším počtu sloupků, je potřeba nit na rubu přichytit.