K čemu slouží pletené dutinky
Využití dutinek je mnohostranné. Můžeme jimi zdobit okraje úpletů, našívat je do různých obrazců, splétat a používat jako pásku.
Jak se pletou dutinky
Dokonce tímto způsobem lze plést na dvou jehlicích i prsty rukavic, a to tak, že oka určená pro prst přesouváme na jednu jehlici – 1 oko vždy ze hřbetní a 1 oko z dlaňové části rukavice. Přední oko upleteme hladce, zadní sejme s přízí vpředu. Dále postupujeme jako u dutinky z více ok. V první řadě úzkostlivě dbáme, abychom přední a zadní oka nezaměnili a neuzavřeli si tím prstový otvor. Dopleteme do potřebné výše, pak oka vrátíme na 3 jehlice a obvyklým způsobem vyujímáme špičku.
Dutého pletení můžeme využít při zhotovování šlí, pásků, dvojitých šál, dvojitých lemů čepic apod.

Dutinky pletené na dvou jehlicích
Dutinky pletené na dvou jehlicích rychle přibývají a mohou být v různé tloušťce, tj. z libovolného počtu ok – vždy však sudého.
Střídavě pleteme 1 oko hladce a 1 oko sejmeme s přízí vpředu. Pleteme bez krajových ok. Na začátku každé řady musí být 1 hladce a na konci řady 1 oko sejmuté.
Dutinka ze 2 ok
Nahodíme 2 oka.
1. ř.: 1 oko upleteme hladce – 1 oko sejmeme s přízí vpředu
2. ř.: a všechny další řady: 1 oko v minulé řadě sejmuté upleteme hladce a 1 oko v minulé řadě upletené sejmeme s přízí vpředu.
Dutinka ze 4 a více ok
1. ř.: *1 oko upleteme hladce – 1 oko sejmeme s přízí vpředu* – postup mezi značkami opakujeme (na konci řady vychází sejmuté oko)
2. ř.: a všechny další řady: *oko v minulé řadě sejmuté upleteme hladce – oko v minulé řadě upletené sejmeme s přízí vpředu* – postup mezi značkami opakujeme (na konci řady vychází sejmuté oko).