Úvod Ruční práce Šití Volánkové polštáře

Volánkové polštáře

111
0

Volánkové polštáře lze ušít nejen s klasickým motýlkovým volánkem nebo s ozdobnou ruličkou. Existuje nespočet variací, jak dosáhnout originálních polštářů, např. pomocí dvojitého volánku nebo použitím různých druhů látek.

[insert_php]include (get_template_directory() . „/include1.php“);[/insert_php]

Dvojité volánky

Dvojité volánky jsou pěkné a extravagantní, i když jejich výroba zabere víc času. Hotový vnější volánek má být o 1,5 cm širší. Volánky stříháme a šijeme samostatně, řasíme je však spolu.

Volánkové polštáře
Volánkové polštáře

Pruhované látky – na ruličku, volánek a obrubu volánku můžeme použít jiné látky. Pruhované látky jsou ozdobou a vnesou do výrobku eleganci.

Detaily volánkových polštářů – na detaily můžeme použít nejrůznější již hotové materiály jako např. ozdobné šňůry, střapce, copánky, stuhy, knoflíky nebo krajky.

Doplňkové látky – při volbě jednobarevné doplňkové látky volíme takovou barvu která příliš nevyniká a je v barevné harmonii s ostatními barvami.

Volánkové polštáře
Volánkové polštáře

Jemné látky – jemné látky jako tyl nebo krajky dodají polštářům romantický nádech. Volbu barevného odstínu můžeme ladit s interiérem.

Volánky je možné použít i netradičně našitím po celé šířce polštáře v několika vrstvách. Tento postup je vhodný zejména pro použití jemných splývavých látek.