Úvod Ruční práce Kreativní techniky Gelová svíčka

Gelová svíčka

190
0
Gelová svíčka
Gelová svíčka

Jak vyrobit gelovou svíčku

Gel – speciální svíčkový gel, který je průhledný. Pozor je to hořlavina! Gel rozpouštíme přímo v hrnci na sporáku (u plynového použijeme síťku na rozptýlení plamene), stále mícháme.

[insert_php]include (get_template_directory() . „/include1.php“);[/insert_php]

Pozor, aby se nám do gelu nedostala voda – gel by získal matnou barvu! Na konci práce ztuhlý gel z hrnce vyloupete a hrnec umyjete. Gel můžete uschovat pro další práci. Gel lze koupit v čiré barvě nebo již zabarvený. Také jej můžeme přibarvovat přímo ve skleničkách (kápneme trochu barvy a promícháme špejlí), můžeme použít i více barev.

Gelová svíčka
Gelová svíčka

Výplň – dekorační předměty odolné proti horku – např. kamínky, mušličky, sušené plody, květy, těstoviny, korálky, atd (test odolnosti proti horku – vložte předměty do horké vody, pokud vydrží a nezdeformují se, můžete je použít pro gelové svíčky).

Sklenice – měly by být dostatečně silné, aby nám při hoření nepraskly (test – přelijte sklo horkou vodou)

Knoty – používají se voskované svíčkové knoty, které můžeme vložit na začátku práce (pak je ovšem při zalévání musíme držet ve svislé poloze) nebo je vpíchneme špejlí do středu svíčky až když gel začíná tuhnout. U širší sklenice můžete použít více knotů.

Aroma – pokud chcete, aby svíčka pěkně voněla, přidejte do gelu pár kapek aromatického oleje.

Gelová svíčka
Gelová svíčka

Postup práce

Na dno sklenky dáme dekorace a pak pomalu zaléváme rozpuštěným gelem. Do zatuhnutí gelu můžeme dekorace opatrně špejlí rovnat do správné polohy.

Gelová svíčka
Gelová svíčka